معرفی مجموعه طلیعه داران ظهور

مجموعه فرهنگی تربیتی طلیعه داران ظهور از سال ۸۹ با هدف تمرکز و تخصصی نمودن فعالیت های تربیتی تبلیغی، فعالیت خود را آغاز نمـود.این مجموعـه شامـل مراکـز تربیتی (5شعبه مسجدی) موسسه طلیعـه داران ظهور، حوزه علمیـه امـام خامنه ای (مدظله العالی)، مرکز استعداد های ناب شامل دو مدرسه دخترانه و دو مدرسه پسرانه، موسسه رضوان معرفت (ویژه خواهران) هیئت انصار المهدی (عج) ، مرکز هنری کوثر و قرارگاه جهادی شهید موسی اسکندری میباشد کـه هـریـک بـا کـادری مجـرب در راستـای نیـل به اهـداف انـقلاب اسلامـی قـدم بـرمی دارنـد.

 

سیاستهای کلان مجموعه به شرح ذیل می باشد

۱-بسیج عمومی نیروها واستعداد های حزب الله در بعد انسانی و نرم افزاری در جامعه شیعه در گام نخست و سپس در دنیای اسلام

 

۲-استفاده از نظرات کارشناسی شده در روش ها متناسب با فعالیت های جبهه مقابل جریان شیعه درضمن ثبات در تصمیم گیری ها  و روش ها  ، استمرار و سرعت منطقی در اجرای طرح ها با عنایت به کیفیت  وکمیت در آموزش ها و نظارت بر حسن اجرای طرح ها وحسن رفتار       فردی برای تسریع دراهداف ترسیم شده

 

۳-کمیتی فراگیر وکیفیتی تشکیکی در آموزش ها  با توجه به استعداد وعلاقه در نیروی انسانی و نیاز تشکیلات

 

۴-توجه ویژه به نیروی انسانی  متخصص ومستعد به عنوان رکن اصلی توسعه سازمانی

 

۵-سازماندهی عمومی جهت تسهیل آموزش های عمومی وتخصصی و نظارت تشکیکی سازماندهی شده بر نیروی انسانی در جهت تربیت مدیران آینده

 


مراکز مرتبط

از دیر باز حوزه های علمیه مرکز تربیت مبلغان دینی و نشر معارف قرآن و عترت بوده اند . اتصال مساجد فرهنگی با حوزه های علمیه ،اثر بخشی تربیت کادر دینی انقلابی را دو چندان می کند .

بر همین اساس مدرسه علمیه امام خامنه ای در سال 90 به حول و قوه الهی اولین سال تحصیلی خود را با پذیرش 25 طلبه آغاز نمود .

یکی از ویژگی های مدرسه علمیه امام خامنه ای را میتوان هماهنگی و ارتباط مساجد مرتبط مجموعه طلیعه داران ظهور با این حوزه دانست .

این ارتباط به رشد علمی و تبلیغی مساجد و حوزه علمیه بسیار کمک خواهد کرد .

هم اینک این حوزه با بیش از 85 طلبه در پایه های1 الی 8 مشغول به ارائه خدمات علمی ، دینی به طلاب می باشد.

موسسه رضوان معرفت از موسسات مردمی ، انقلابی است که در حوزه فعالیت های دانش آموز محور و تربیت کادر و مربی دانش آموزی ، سابقه ای 5ساله دارد. برگزاری دوره تربیت مربی و کادر ، فعالیت های فرهنگی و تربیتی و نیز برگزاری طرح تبلیغی رضوان معرفت در مدارس دخترانه سطح شهر اهواز از فعالیت های این مرکز بوده که هر ساله تعداد 25 مدرسه و تعداد 4000 نفر دانش آموز این مدارس را تحت پوشش خدمات فرهنگی خود قرار می دهد. لازم به ذکر است موسسه رضوان معرفت ، از مراکز وابسته به مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور است که با مخاطب دختران در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی فعالیت می نماید .

 

سیاست ها و ماموریت ها :

-1 بررسی و آسیب شناسی میدانی مخاطبین دانش آموزی .

-2 پاسخگوئی به شبهات و سوالات دانش آموزان .

-3 ایجاد نشاط دینی و مذهبی در مدارس .

-4 ارتقاء معارف و مهارت های تربیتی خانواده ها .

-5 ارتقاء سطح فرهنگ عمومی در مدارس دخترانه .

-6 زمینه سازی جهت اجرای طرح تربیتی بلند مدت دختران .

 

آموزش و تربیت باید بر رشد درونی و با انگیزش درونی فرد مبتنی باشد نه بر پاداش و تنبیه‌های بیرونی. فرزندان ما باید خودشان چگونه زندگی کردن را فرا بگیرند و وظیفه ما به‌عنوان والدین و مدرسه زمینه‌سازی برای این فرآیند است. آن‌ها باید شناخت و مدیریت کردن گرایش‌های خود را تمرین کنند تا توانایی شکوفا کردن حداکثر استعدادهای بالقوه خود را به‌دست آورند. دبیرستان دوره اول استعدادهای ناب صالحین (طلیعه داران ظهور) تلاش می‌کند به‌ دور از الگوهای رایج بازار آموزش و نظارت، با بهره‌گیری از الگویی نوین در آموزش و تربیت، فضا و فرصتی جدید را برای رشد و شکوفایی استعدادهای فرزندان‌مان فراهم آورد.

 

سیاست ها و ماموریت ها :

-1 ارائه الگوی تربیتی آموزشی دانش آموز مجاهد ،متعبد ،انقلابی در مراکز آموزشی وابسته ( ایجاد مزرعه نمونه تربیت دینی و انقلابی)

-2 توسعه مراکز آموزشی تربیت محور با هدف تربیت دانش آموز مهذب متعبد و مجاهد انقلابی (دخترانه و پسرانه) .

-3 تقویت منابع انسانی مساجد و مراکز آموزشی دینی از طریق بسط برنامه های تربیت محور انقلابی و ارتباط موثر هوشمندانه با مساجد و حوزه علمیه .

-4 دانش افزایی معلمان و مربیان دانش آموزان در حوزه تربیت دینی انقلابی .

-5 مهارت افزایی والدین دانش آموزان بعنوان رکن اصلی تربیت در حوزه معارف تربیت دینی و انقلابی .

گاه به هنر اسلامی باید نگاهی بلند مدت و همراه با برنامه ریزی دقیق و امید به آینده و بهره گیری مناسب از ابزار هنر برای تأثیرگذاری حداکثری باشد.

مرکز هنری رسانه ای کوثر یکی از مراکز وابسته به مجموعه طلیعه داران ظهور است که با این نگاه از سال 1389 شروع به فعالیت کرده.

سیاستها و مأموریتها:

1_ ترویج  و تقویت فرهنگ انقلاب اسلامی و صیانت از ارزش های دینی و انقلابی با استفاده از ظرفیت های رسانه ای و هنری و نیز تولید محصولات فاخر هنری و رسانه ای برای مقابله با جریان منحرف و مخرب  فرهنگ لیبرالی غرب

2_ ضبط و ثبت برنامه های مجموعه و انعکاس اخبار در قالب های متنوع خبری ، ارتباط با اصحاب رسانه ها و تهیه محصولات فرهنگی جهت معرفی مجموعه به جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و نیز جلب همکاری و حمایت های مردمی و نهادهای فرهنگی

3_  تلاش برای ارتباط موثربه منظورتسریع در روند تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و نیز ایجاد قرارگاه فرهنگی جهت پشتیبانی نرم افزاری وسخت افزاری از جریان مؤمن انقلابی با زمینه سازی برای تعامل سازنده ی تشکل های خودجوش مردمی در راستای تحقق فرامین حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

4_ پشتیبانی رسانه ای و هنری از مجتمع فرهنگی حضرت ولی عصر (عج) ،آموزش و تربیت افراد کارآمد و متعهد برای تامین نیازمندی مجموعه در حوزه رسانه و هنر