استفاده از متد های جدید در هوشمند سازی مدارس

چند سالی ست که بحث مدارس هوشمند به دغدغه ای در بین خانواده ها و مدیران مدارس تبدیل شده است ، در این راستا مرکز استعدادهای ناب اقدام به هوشمند سازی مدارس تحت نظارت خود نموده است.

آنچه که در این میان همیشه جای سوال بوده اینست که این موضوع چه فوایدی داشته و چه نقشی در بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان دارد .

 

هدف از هوشمند سازی مدارس

تحصیل در هر رشته و شاخه ای نیاز به وسایل کمک آموزشی دارد تا مباحث آن درس به طول کامل برای دانش آموزان قابل فهم باشد. آنچه که سالهاست درباره ی مدارس هوشمند می شنویم این است که معمولا به تجهیزات سمعی و بصری خاصی از جمله اسپیکر های مناسب کلاس ، دستگاه های ویدیو پروژکتور ، تخته های هوشمند و … مجهز اند.

این ابزار ها در هنگام تدریس بسیار مفید واقع شده و اساتید می توانند با استفاده از اسلاید ها و فیلم های آموزشی مطالب علمی را با کیفیت بهتر به دانش آموزان منتقل کنند.

 

 

سامانه هوشمند مدیریت مدارس

علاوه بر ویژگی هایی که برای مدارس هوشمند برشمردیم در سال های اخیر قابلیت های جدیدی نیز به هوشمند سازی مدارس افزوده شده است ، از جمله ی این ویژگی ها می توان به نرم افزارهای هوشمند مدیریت مدارس اشاره کرد.

مرکز استعدادهای ناب در این راستا ، از همان آغاز ، بطور جد پیگیر هوشمند سازی مدارس بوده و در این جهت به توفیقاتی نیز دست یافته است. از جمله اینکه سامانه مدیریت مدارس را به طور کامل در این مدارس اجرایی نموده و در دسترس اولیا و معلمان و دانش آموزان قرار داده است.

از جمله قابلیت های فوق العاده ی این نرم افزار می توان ثبت ساعت ورود و خروج دانش آموزان ، ثبت نمرات دانش آموزان به صورت روزانه ، ثبت مشکلات انضباطی دانش آموزان ، ارائه نمودار هایی از وضعیت تحصیلی دانش آموزان و ارائه خلاصه ای از تجزیه و تحلیل رشد یا افول تحصیلی دانش آموز اشاره نمود.

نکته جالبتر اینکه تمامی این اطلاعات از طریق این اپلیکیشن برای والدین قابل دسترسی بوده و اطلاعات به طور آنلاین در اختیار والدین گرامی قرار دارد.