پرونده ویژه برگزاری بازارچه خیریه در مدارس مرکز استعدادهای ناب اهواز

به گزارش مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهوز؛ همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال مدارس مرکز استعدادهای ناب اهواز با هدف آموزش و ترویج فرهنگ یاری رسانی به همنوع اقدام به برگزاری بازارچه خیریه کردند که درآمد حاصل دست سازه های دانش آموزان و والدین آنها به نفع دانش آموزان و افراد نیازمند مصرف می شود.

در این بازارچه دانش آموزان با برپایی غرفه شیرینی فروشی، صنایع دستی، موادغذایی و گل فروشی، کارآفرینی را تمرین می کنند. دانش آموزان با همکاری خانواده و معلمان در برپایی این بازارچه مشارکت دارند.

در مدارس مرکز استعدادهای ناب بازارچه خیریه ای از کارهای خلاقانه دانش آموزان تشکیل و دانش‌آموزان در غرفه های خود محصولاتی نظیر زیور آلات، شمع ، گیاهان تزئینی، کارت پستال (کلاژ)، انواع سالاد، ویترای، نقاشی روی سنگ، قلاب بافی، بذر گیاهان، تخم مرغ رنگی را به فروش گذاشتند و قرار شده است همه عواید حاصل از فروش این کالاها به افراد نیازمند اهدا شود.

هدف از برگزاری این بازارچه در این واحد آموزشی بالابردن روحیه انسان دوستی و کمک به هم نوع در دانش آموزان این مرز و بوم است.  باید در دوران کودکی و نوجوانی آموزش نوع دوستی و انسان دوستی داده شود تا این امر تبدیل به یک فرهنگ شود.

دبستان دخترانه قرآنی بهشت قرآن

 

دبستان پسرانه قرآنی بهشت صابرین

 

دبستان دخترانه قرآنی شهدای رضوان

لازم به ذکر است که دبستان دخترانه قرآنی شهدای رضوان در ایام دهه فجر بازراچه خیریه با همکاری دانش آموزان و کادر مدرسه برگزار کرده است. ( مشاهده تصاویر بازراچه دبستان قرآن شهدای رضوان)