هیئت باید غصه مردم را بخورد

[quote]یکتا با اشاره به فعالیت‌های اوائل انقلاب حزب‌اللهی‌ها گفت: ما سال ۶۰ نفت در خانه مردم می‎بردیم، خرمن مردم را درو می‏کردیم و… امروز یک هیئت طراز و پای کار انقلاب اسلامی باید غم‌وغصه مردم را بخورد. مردم از تربیت بچه‎های خودشان ترسیدند و حاضرند برای تربیت آنها پول بدهند. آن وقت گاج و قلم‌چی و تافل و رقص و موسیقی این پول را از مردم می‎گیرد، ولی منِ بچه هیئتیِ حزب‎اللهی قدرت گذاشتن هزینه تربیت دختر و پسر با نگاه خودم را در سبد خانواده‌ها ندارم.[/quote]

 

دومین نشست تخصصی فعالان عرصۀ هیئت تهران در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد. استاد رحیم‌پور ازغدی، حاج حسین یکتا و آیت‌الله صفائی بوشهری سخنرانان این نشست بودند.

 

حاج حسین یکتا در این نشست که با حضور جمع کثیری از فعالان هیئتی تهران برگزار شد، گفت: امروز عمده قوایی که جبهه خودی دارد و می‏ تواند از طریق آن با مردم ارتباط برقرار کند و به نیازهای آنها ورود پیدا کند و فرمایشات حضرت آقا را اشاعه دهد، هیئت است. اگر از این قوا به خوبی استفاده نکنیم دینی به گردنمان می‎آید که در آن دنیا باید پاسخ‌گو باشیم. چراکه امروز جبهه دیگری باز شده است که آن بحث «خدمات اجتماعی» است.

 
یکتا با اشاره به فعالیت‌های اوائل انقلاب حزب‌اللهی‌ها گفت: ما سال ۶۰ نفت در خانه مردم می‎بردیم، خرمن مردم را درو می‏کردیم و… امروز یک هیئت طراز و پای کار انقلاب اسلامی باید غم‌وغصه مردم را بخورد. مردم از تربیت بچه‎های خودشان ترسیدند و حاضرند برای تربیت آنها پول بدهند. آن وقت گاج و قلم‌چی و تافل و رقص و موسیقی این پول را از مردم می‎گیرد، ولی منِ بچه هیئتیِ حزب‎اللهی قدرت گذاشتن هزینه تربیت دختر و پسر با نگاه خودم را در سبد خانواده‌ها ندارم. چرا؟ چون رفاقتمان را با مردم از دست دادیم، کارمان حرفه‎ای نیست و رابطه مسجد، مدرسه و خانواده را از دست دادیم. هیئت را در خانه خودمان می‎گیریم، ولی در مسجد نمی‎گیریم.

 

 

وی اضافه کرد: اگر هیئت را یک پادگان معرفتی، بصیرتی، آموزشی برای آماده شدن برای یک عملیات بدانیم، دیگر باید یگان را از پادگان بیرون بیاوریم. باید برویم داخل غم‎وغصه مردم محله‌مان و بدانیم فلان خانه چه غصه‎ای دارد والا کار خراب می‏شود، چون هیئت حَکَم محله است. امروز نمی‏شود مردم یک طرف بروند و ما یک طرف دیگر! برای همین واقعاً یک جمع هیئتیِ پای‌کارِ حرفه‎ایِ تخصصی با قصه‎غصه‌های دختر و پسر امروز که کار چهره‎به‎چهرهِ نفربه‎نفرِ نفس‏به‎نفسِ عقول‎به‎عقولِ قلوب‎به‎قلوب برای آنها انجام می‎دهند، آرزوست.