نشست صمیمی کادر تربیتی مجموعه طلیعه داران ظهور به مناسبت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی

به گزارش مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ صبح امروز هشتم اسفند ماه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین‌ سید‌ علی‌ جزایری مسئول مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور به مناسبت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی نشست صمیمی با کادر تربیتی مجموعه برگزار کردند.

 

روز امور تربیتی

استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است كه مجموعه باورها، ارزش‎ها، رفتارها، دانش‎ها و مهارت‎های آن به نسل‎های جدید انتقال یابد و مهم‎ترین وسیله این انتقال آموزش و پرورش و مدرسه به عنوان خانه دوم همه ما که مهم‎ترین واسطه انتقال دانش و مهارت فنی است.

بر همین اساس در سال‎های ابتدایی پیروزی انقلاب با هدف گسترش و تعمیق ارزش‎های انقلاب اسلامی در نظام تعلیم و تربیت، شهیدان رجایی و باهنر در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش، در تاریخ هشتم اسفند ماه سال یكهزار و سیصد و پنجاه و نه هجری شمسی اقدام به تأسیس «ستادهای امور تربیتی» در مدارس كردند تا دانش‎آموزان را به ارزش‎های اسلامی ترغیب كنند.

این نهاد از بدو شكل‎گیری تا به امروز مجموعه وسیعی از عملكردها و وظایف متعدد و گوناگونی را بعهده داشته و تحقق امر تربیت را منوط به حضور مربی و فعالیتهای رسمی غیر كلاسی در كنار آموزش‎های كلاسی می‎داند.

پاسداری از ارزش‎های اسلامی و دستاوردهای انقلاب، برنامه‎ریزی و ایجاد هماهنگی بین عملكرد عوامل تربیتی، توجّه جدی به نقش معلمان در فعالیت‎های تربیتی و توجه به نقش دانش‎آموزان در فعالیت‎های تربیتی از جمله اهداف ستادهای امور تربیتی است.
هشتم اسفند ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز «امور تربیتی و تربیت اسلامی» نام گذاری شده است.