نشست خبری فارس با مسئولین مرکز استعدادهای ناب و عوامل تئاتر چرا مرگ برتو؟

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ صبح روز پنج شنبه 1 آذر ماه حجت الاسلام جزایری(مسئول مرکز استعدادهای ناب) به همراه حجت الاسلام سیبویه (مدیر دبیرستان پسرانه استعدادهای ناب صالحین) و آقای طرفیانی (معاون پرورشی مدرسه) و حجت الاسلام پلوزاده (مسئول مرکز هنری رسانه ای کوثر) و جمعی از دست اندرکاران این اثر جهت برگزاری آیین رونمایی از پوستر تئاتر « چرا مرگ برتو» در خبر گزاری فارس در اهواز شرکت نمودند.

 

 

براساس این گزارش و به نقل از خبرگزاری فارس؛درست وقتی که در شبکه های مجازی، تمام دوربین‌ها شیطنت‌های نوجوانان دهه هشتادی‌ را نشانه رفته، 35 دانش آموز پسر دبیرستان استعدادهای ناب صالحین، به دغدغه های فرهنگی بزرگشان جامه ی عمل می‌پوشانند و پای کار می آیند.

 

دانش آموزان را پژوهش‌محور بار می‌آوریم

مسئول مرکز آموزشی استعدادهای ناب که وابسته به مجموعه طلیعه داران ظهور است، در رابطه با فعالیت‌های این مرکز، اظهار کرد: این مجموعه ازسال 93 فعالیت خود را در زمینه آموزش در مدارس آغاز کرد و تا به امروز 4مدرسه دخترانه و پسرانه داریم که وابسته به این مجموعه هستند و علاوه بر آموزش های کلاسیک آموزش و پرورش بحث حفظ قرآن را نیز در دوره ای 7ساله انجام می دهند.

حجت الاسلام سید طاهر جزایری با اشاره به فعالیت های فرهنگی دبیرستان پسرانه استعدادهای ناب صالحین، عنوان کرد: این دبیرستان تحت مدیریت مرکز استعدادهای ناب و وابسته به حوزه علمیه آیت الله خامنه ایی است که کارهای تربیتی و آموزشی را انجام می دهند و تا به امروز نزدیک به 650دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل اند و از خدمات تربیتی و فرهنگی بهره‌مند می شوند.

وی در رابطه با نحوه جذب در این مدارس، عنوان کرد: شرایط ورود به مدارس  علاوه بر داشتن هوش علمی، استعدادیابی هایی هست که انجام می‌دهیم به خصوص در حوزه حفظ قرآن که دانش آموزان ابتدایی آن را داشته باشند و شرط معدل برای ما اهمیتی ندارد.

جزایری در رابطه با سبک تدریس در مدارس استعدادهای ناب، بیان کرد: تلاش ما این است که فعالیت ها به صورت آموزش محور پیش برود و علاوه بر کار تئوری که در مدارس انجام می شود، رویکرد فعالیت محور را نیز داریم و معلم‌ها ملزم هستند که علاوه بر مسائل تئوری، دانش آموزها را پژوهش محور بار بیاورند و بازدیدهای علمی در این مدارس در سطح بالایی است.

ما از دانش آموزان ماشین‌های تست زنی نمی‌سازیم

مدیر دبیرستان پسرانه استعدادهای ناب صالحین، اظهار کرد: از زمانی که دبیرستان ما تحت نظر مرکز طلیعه داران ظهور قرار گرفته، تغییرات زیادی از لحاظ ساختاری و ساختمانی و هم از لحاظ محتوایی در آن صورت گرفته است؛ در حال حاضر افزایش متقاضیان ورود به این مدرسه به یکی از چالش های آموزش و پرورش ناحیه 3 تبدیل شده است؛ از لحاظ آموزشی مدرسه رشد خوبی داشته است و سالانه متوسط نیم تا 1 نمره رشد معدل را داشتیم  که همه این موارد در کنار برنامه های فرهنگی و تربیتی که خاص مدرسه است انجام می شود و رضایتمندی را برای اهالی محل و خانواده ها به وجود آورده است.

حجت الاسلام محمد رئوف سیبویه در پاسخ به کیفیت خروجی این مدرسه، عنوان کرد: دیدگاه ما نسبت به خروجی آن دیدگاه معمول سایر مدارس نیست، ما نمی خواهیم از دانش آموزان ماشین های تست زنی بسازیم؛ سالانه  خروجی تیزهوشان نمونه دولتی را داریم اما این هدف ما نیست؛ دغدغه ما تربیت یک نیروی متعهد و متخصص در زمینه های مختلف است.

وی افزود: تأکید ما بر رشته‌های به‌خصوصی نیست و حتی دانش‌آموز را در طول سال تحصیلی تشویق و شرایط را فراهم می‌کنیم که فن یاد بگیرند و بتوانند بازار کاری ایجاد کنند همچنین از تمام دانش آموزان در بخش های مختلف استعدادیابی می‌شود که سعی می‌شود در آن زمینه‌ها پرورش پیدا کنند. به موازات کار آموزشی که آموزش و پرورش تعیین کرده است سعی ما این بوده که کلاس‌های مهارتی را نیز برای دانش آموزان مدنظر بگیریم. تلاش ما این است که مزه ای از رشته های مختلف را به دانش آموزان بچشانیم تا با توجه به علاقه و استعدادشان مسیر درست را انتخاب کنند.

سیبویه در رابطه با میزان شهریه و نحوه ثبت نام برای خانواده هایی که دانش آموزان مستعد دارند اما فاقد استطاعت مالی هستند؛ بیان کرد: خدماتی که ما ارائه می دهیم با یک پنجم هزینه هایی که در دیگر مدارس دریافت می شود در حال انجام است و هیچ فشاری بر خانواده ها نیست؛ تعدادی از خانواده ها توسط مدرسه شناسایی می شوند و بسته‌های حمایتی در اختیارشان قرار می‌گیرد و حتی خانواده‌هایی هستند که به‌صورت رایگان از خدمات مدرسه استفاده می‌کنند.

اخلاص بچه‌ها باعث دیده شدن کار شد

معاون پرورش مدرسه و مسئول گروه هنری ارصاد در رابطه با هدف از پای کار آمدن این گروه تئاتر، اظهار کرد: با استناد به حرف‌های حضرت آقا و اشتیاق ایشان به بحث هنرهای نمایشی به خصوص سخن ایشان که فرمودند «هرکاری در قالب هنر پیاده شود ماندگار است»، دنبال هنری بودیم که با یک زبان زنده، بازیگر و مخاطب همدیگر را حس کنند و کلید کار با داستان پیامبران زده شد.

امید طرفیانی افزود: به علت ورود اعضای گروه از کودکی به دوره نوجوانی و نیاز به داشتن یک الگو تصمیم گرفتیم دنبال کاراکتری بگردیم که شخصیتش الگویی برای این عزیزان شود و با پیگیری هایی که انجام دادم شهید علم الهدی گزینه بسیار مناسبی بود و به علت فعالیت‌های انقلابی شهید در دوره نوجوانی، کاراکتر مناسبی برای دردهای امروز جامعه ما بود.

وی با اشاره به روند شکل‌گیری سناریو جدید تئاتر، عنوان کرد: اخلاص بچه‌ها بسیار به ما کمک کرد زیرا هیچ‌کدام از این عزیزان، دوره تئاتری ندیده بودند و به مثابه یک کاتالیزور و سرعت دهنده برای کار بود که با هزینه خیلی کمی دیده شود. خیلی از دانش آموزان بر سر شعار مرگ بر آمریکا نکته و مسئله داشتند و حتی به شوخی اظهار می کردند که چرا باید بگوییم مرگ بر آمریکا؛ لذا در این مسئله احساس نیاز را دیدم و فضای مدرسه واقعا می طلبید که سناریو به این جهت برود که کل مدرسه بسیج شود تا شخصی را که مخالف شعار مرگ بر آمریکاست متقاعد کنند؛ به همین جهت تئاتر ” چرا مرگ بر تو” در محیط مدرسه کلید خورد.

دنبال کارهای کلیشه‌ایی نیستیم

مسئول مرکز هنری رسانه ای کوثر که وابسته به مجموعه طلیعه داران ظهور است با اشاره به بیانات حضرت آقا به اهمیت هنر تئاتر، اظهار کرد: ظریف‌ترین و لمس نکردنی‌ترین احساسات بشری را هنر تئاتر می تواند ارائه دهد؛ علاوه بر فضای رسانه ای که برای تئاتر ایجاد می‌کنیم یک جریان‌سازی در مورد این کار فاخری که صورت گرفته در حال انجام است؛ طراحی پوستر این تئاتر 2هفته زمان برده و به صورت کاملا حرفه ایی صورت گرفته است؛ کارگروه گرافیک مرکز کوثر دنبال کارهای کلیشه ای نیست و حتی تولیدهایی که در مجموعه اتفاق می افتد با رویکرد کاملا حرفه ایی و هنری است که دلنشین باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، تئاتر «مرگ بر تو» که کار مشترک دانش آموزان دبیرستان پسرانه استعدادهای ناب صالحین و مجموعه فرهنگی طلیعه‌داران ظهور است و 35دانش آموز پسر در آن نقش آفرینی می‌کنند، 15 و 16 آذر امسال با موضوع دشمنی‌های آمریکا با انقلاب  به روی صحنه خواهد رفت؛

به علت محدود بودن ظرفیت، ثبت‌نام علاقه مندان به مشاهده این تئاتر از طریق سایت اینترنتی صورت می‌گیرد.

 

استعدادهای ناب اهواز «چرا مرگ بر تو» را به صحنه کشاندند

پوشش خبری آیین رونمایی از پوستر تئاتر «چرا مرگ بر تو» در خبرگزاری فارس کشور (جهت مشاهده خبر بر روی تصویر کلیک کنید)

 

دهه هشتادی‌هایی که پای کار می‌آیند

پوشش خبری آیین رونمایی از پوستر تئاتر «چرا مرگ بر تو» در خبرگزاری فارس استان خوزستان (جهت مشاهده خبر بر روی تصویر کلیک کنید)

رونمایی از پوستر نمایش «چرا مرگ بر تو»

گزارش تصویری آیین رونمایی از پوستر تئاتر «چرا مرگ بر تو» در خبرگزاری فارس استان خوزستان (جهت مشاهده خبر بر روی تصویر کلیک کنید)