مراسم انتخابات شورای دانش آموزی دبیرستان استعدادهای ناب صالحین

به گزارش مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور ، امروز چهارشنبه 1 آبان در دبیرستان پسرانه استعداد های ناب صالحین مراسم انتخابات شورای دانش آموزی با حضور مسئولین بلند پایه آموزش پرورش و استانداری و … برگزار شد.

مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد ، سپس دو تن از دانش آموزان سرودی را اجرا کردند. در بخش بعدی مدیریت مدرسه جناب حجت الاسلام و المسلمین سیبویه به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان در بخشی از سخنان خویش به بیان سوابق علمی و فرهنگی مدرسه پرداختند و بخشی از افتخارات علمی مدرسه را برشمردند.

در بخش بعدی برنامه ، جناب دکتر رفیعی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان به ایراد سخنرانی پرداختند ، در بخشی از سخنان خود فرمودند:

این بیست و دومین دوره ی انتخابات دانش آموزی ست که در مدارس کشور برگزار می شود. این انتخابات پیام های مهمی برای همه دارد ، در حقیقت این انتخابات سالروز ایجاد یکسری باورهای جدید است .

تعلیم و تربیت منهای مشارکت دانش آموزان بی فایده است.

ایشان فرمودند : تعلیم و تربیت منهای مشارکت دانش آموزان بی فایده است. تمام متخصصین در تمام کشورها وقتی که از تعلیم و تربیت صحبت می کنند ، به این نکته اذعان دارند که امر تعلیم و تربیت باید با مشارکت دانش آموز صورت گیرد. و این انتخابات امروز این پیام مارا به همه ی دوستانِ دخیل در تعلیم و تربیت می رساند که تعلیم و تربیت باید با مشارکت دانش آموز باشد و این وظیفه ی همه ی ماست که این باور را تقویت کنیم.

 

 

 

باید مشارکت کنیم

همچنین افزودند : دومین پیام این انتخابات این است که “باید مشارکت کنیم”.  این مشارکت از مدرسه شروع می شود و ادامه اش در جامعه است . ما هم باید نقش خودمان را باور کنیم . باور کنیم که باید مشارکت کنیم . توسعه یافتگی و جامعه مدنی جامعه رشد یافته اگر منهای مشارکت مردم باشد ، آنهم مشارکت فعال مردم ، یعنی عبس . وقتی که ما از یک جامعه دموکراتیک و جامعه مردم سالاری دینی (که مورد نظر مقام معظم رهبریست) صحبت می کنیم این چیزی نیست که همه ی کار ها مسئولین باید انجام دهند بلکه جامعه با آگاهی شهروندان درست می شود و با حضور فعال مردم . یک شهروند با حضورش با قدمش با قلمش با حضور مسئولانه اش می تواند کشورش را آباد کند.

 

باید از مسئولان مطالبه کنیم

دکتر رفیعی افزود: این وظیفه ی مردم است که هرجا مشکلی یا ایرادی می بینند به دولت تذکر دهند و از مسئولین مطالبه کنند و این زمانی اتفاق می افتد مردم نسبت به حقوق شان اطلاع داشته باشند . جامعه با آگاهی شهروندان درست می شود. با حضور فعال شهروندان درست می شوند.

این نکات است که باعث می شود انتخابات دانش آموزی اینقدر مهم باشد. زیرا این انتخابات باعث می شود که به مشارکت فعال در جامعه عادت کنیم .

 

پس از سخنرانی ایشان ، نماینده ای از دانش آموزان ، پیام وزیر آموزش و پرورش به دانش آموزان به مناسبت سالروز انتخابات دانش آموزی را قرائت نمود.

در پایان برنامه انتخابات شورای دانش آموزی با نظارت و همراهی مسئولین برگزار شد. نکته جالب توجه در این مراسم این بود که برای اولین بار انتخابات بصورت الکترونیکی انجام شد . این گونه اقدامات می تواند الگویی برای سایر انتخابات های کشور باشد که این امر قطعا باعث افزایش سرعت رای گیری و کاهش معطلی چند ساعته در صفوف رای گیری خواهد شد.