طرح پشتیبان قرآنی

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ مدارس مرکز استعدادهای ناب در راستای حفظ محوفظات قرآنی دانش آموزان در ایام تابستان طرح پشتیبان قرآنی را راه‌اندازی و اجرا نمودند.

 

معرفی طرح پشتیبان قرآنی

طرح پشتیبان قرآنی عنوان برنامه ای است که دانش آموزان مدارس مرکز استعدادهای ناب با نظارت و همراهی مربیان قرآنی خود در ایام تابستان جهت فراموش نکردن محفوظات قرآنی خود در یک برنامه‌ی سه ماهه اقدام به حفظ قرآن می نمایید.

در این طرح مربیان قرآنی به صورت هفتگی در کانال های ارتباط مدرسه محدوده‌ای از قرآن را جهت تمرین وحفظ اعلام می نمایند و بعد از گذشت چند روز از هر دانش آموز به صورت تلفنی آزمون گرفته می شود. تا از روند پیشرفت دانش آموزان مطلع شوند و در صورت وجود اشکال به رفع آن بپردازند.

بهترین و مۆثرترین روش مرور محفوظات قرآنی «مرور از حافظه» است. مرور از حافظه، زمانی رخ می‌دهد که حافظ قرآن با تکیه بر حافظه خود، سعی می‌کند محفوظات را از حفظ بخواند.

طرح پشتبان قرآنی از سه سال گذشته تا کنون به صورت منظم در مدارس مرکز استعدادهای ناب در حال برگزاری می‌باشد. و از برکات این طرح می توان به افتخار آفرینی دانش آموزان در مسابقات مختلف قرآن و عترت در سطوح مختلف استانی و کشوری اشاره کرد.

 

طرح پشتبان قرآنی هم اکنون در مدارس ذیل در حال برگزاری می باشد.

دبستان دخترانه بهشت قرآن

دبستان پسرانه بهشت صابرین

دبستان دخترانه شهدای رضوان