مدرسه علمیه امام خامنه‌ای اهواز

تحصیل ۷۰ طلبه در مدرسه علمیه امام خامنه‌ای اهواز

به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام خامنه‌ای اهواز ، گفت : یک طلبه موظف است با همه ابعاد و زوایای زندگی طلبگی آشنا شود و رنگ و بوی حوزوی به خود گیرد که این رنگ و بو همان زهد و ساده زیستی و اتمام به تحصیل و تهذیب نفس است.

حجت الاسلام سید علی جزایری ، مدیر مدرسه علمیه امام خامنه‌ای اهواز ، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در اهواز ، با اشاره به ورود داوطلبین جدید به این مدرسه علمیه ، اظهار داشت : در سال تحصیلی جدید ۱۳ نفر به طلاب این مدرسه اضافه خواهند شد و اکنون این تعداد نفرات، در حال گذراندن دوره اختبار و تثبیت هستند.

حجت الاسلام جزایری ، آشنایی طلاب جدید الورود با فعالیت‌های حوزوی ازجمله نوع و حجم دروس را برنامه‌های این مدرسه علمیه در دوره اختبار و تثبیت خواند و بیان داشت : در تلاش هستیم با اجرای دوره های آموزشی ، تهذیبی داوطلبین ورود به مدارس علمیه را از همه زوایای حوزه باخبر و آشنا سازیم تا در مسیر طلبگی با مشکل مواجه نشوند.

وی در ادامه افزود: یک طلبه به صورت فردی موظف است که با همه ابعاد و زوایای زندگی طلبگی آشنا شود و آرام‌آرام رنگ و بوی حوزوی به خود گیرد که این رنگ و بو همان زهد و ساده زیستی و اتمام به تحصیل و تهذیب نفس است.

این استاد حوزه علمیه ، برگزاری دوره‌های آموزشی و تهذیبی برای داوطلبین ورود به مدارس علیه را یکی از اصول دانست و گفت: اجرای این دوره‌ها موجب می‌شود تا طلاب با شناخت و آگاهی بیشتری به حوزه وارد شده و پیش زمینه مناسبی از نوع دروس و حجم آن، مباحث اخلاقی و تهذیبی در ذهن داشته باشند.

مدیر مدرسه علمیه امام خامنه‌ای ، در پایان با اشاره به تعداد طلاب این مدرسه علمیه، اظهار داشت : هم‌اکنون ۷۰ طلبه در پایه‌های ۳ تا ۷ در این مدرسه علمیه مشغول به تحصیل بوده و با آغاز سال تحصیلی جدید ، ۱۳ نفر دیگر به مجموع طلاب مدرسه افزوده خواهد شد.

[subscribe2]