مراسم روز دانش آموز

برگزاری مراسم روز دانش آموز در دبستان بهشت صابرین

به گزارش مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور ، روز 13 آبان ماه به مناسبت روز دانش آموز مراسمی در دبستان بهشت صابرین برگزار شد.

در این مراسم که راس ساعت 8:30 در حیاط مدرسه آغاز شد ،  دانش آموزان کلاس پنجم تئاتری با موضوع “تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانش جویان پیرو خط امام ” اجرا کردند.

در بخش بعدی دانش آموزان سرودی را به صورت همخوانی اجرا کردند. در پایان مراسم روز دانش آموز از دانش آموز علی مومنی به جهت کسب مقام برتر استانی در رشته نینجا تقدیر به عمل آمد. سپس معلمین ، هدایایی را که تهیه کرده بودند به دانش آموزان اهدا نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده در آپارات

 

 

نامگذاری روز دانش‌آموز

روز دانش‌آموز در ایران مصادف است با ۱۳ آبان هر سال. علت نامگذاری این روز، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند. به منظور گرامی‌داشت این روز، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است.

 

وقایع 13 آبان سال 1357

در حالي که انقلاب اسلامي مردم ايران به رهبري امام خميني به روزهاي سرنوشت سازي نزديک مي‌شد همه اقشار مردم ايران از زن و مرد و پير و جوان، سعي در ايفا نمودن نقش تاريخي خود و عمل به تکليف الهي داشتند. در اين ميان دانش‌آموزان و نوجوانان شور و حال ديگري داشتند.

 

صبح روز 13 آبان 1357، دانش‌آموزان در حالي که مدارس را تعطيل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صداي اعتراض خود را به گوش همگان برسانند. اين جوانان پر شور و خداجو، گروه گروه، داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجويان و گروه‌هاي ديگري از مردم در زمين چمن دانشگاه اجتماع کردند.

 

ساعت يازده صبح، مأموران،‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در ميان اين جمعيت خروشان پرتاب کردند؛ اما، اجتماع کنندگان در حاليکه به سختي نفس مي‌کشيدند، صداي خود را رساتر کرده و با فرياد الله‌اکبر، لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند. در اين هنگام تيراندازي آغاز شد و جوانان و نوجوانان بي‌گناه، يکي پس از ديگري، در خون خود غلتيدند. در اين روز، 56 تن شهيد و صدها نفر مجروح شدند.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] است. از جمله فعالیت های اخیر این دبستان می توان به مراسم روز دانش آموز و استقبال فوق العاده ی آنان از این مراسم اشاره […]

دیدگاه ها غیر فعال است.