برنامه فرهنگی معراج شهدا مساجد مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور

موسسه طلیعه داران ظهور با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا و تجدید میثاق با شهدا برنامه فرهنگی معراج شهدای خود را در اوایل تیر ماه با حضور مساجد حجازی،طالب زاده وحضرت فاطمه الزهرا(س) و سخنرانی سرهنگ حاجتی برگذار کرده.

این برنامه با حضور متربیان مساجد حجازی،حضرت فاطمه الزهرا و طالب زاده برگذار شد و محتوای این برنامه شامل جلسه گروهی سخنرانی و خاطره گویی سرهنگ حاجتی و نماز جماعت بود که با رضایت متربیان همراه شد.

بیانات رهبری در رابطه با زنده نگه داشتن یاد شهدا؛

اگر این حقیقت، به وسیله کسانی که امروز در قبال شهیدان مسؤولیت دارند، زنده بماند، حفظ و تقدیس گردد و بزرگ نگاه داشته شود، همیشه تاریخ آینده ما، از این ایثار بزرگی که آنان کردند، بهره خواهد برد. همچنان که تاریخ بشریّت، هنوز از خون به ناحق ریخته سرور شهیدان تاریخ، حضرت ابی‌عبدالله‌الحسین علیه الصّلاة والسّلام بهره می‌برد؛ چون کسانی که وارث آن خون بودند، مدبّرانه‌ترین و شیواترین روشها را برای زنده نگهداشتن این خون به کار بردند.

گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست. رنج سی ساله امام سجّاد علیه الصّلاة والسّلام و رنج چندین ساله زینب کبری علیهاسلام از این قبیل است. رنج بردند تا توانستند این خون را نگه بدارند. بعد از آن هم همه ائمّه علیهم‌السّلام تا دوران غیبت، این رنج را متحمّل شدند. امروز، ما چنین وظیفه‌ای داریم. البته شرایط امروز، با آن روز متفاوت است. امروز بحمداللَّه حکومت حق – یعنی حکومت شهیدان – قائم است. پس، ما وظایفی داریم.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

1376/2/17