اجرای تئاتر میدانی «چرا مرگ برتو » در دبیرستان استعدادهای ناب صالحین

به گزارش مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ تئاتر میدانی «چرا مرگ برتو » با اجرای دانش آموزان دبیرستان پسرانه استعدادهای ناب صالحین در شبهای 22 و 23 آذر ماه برای عموم مردم اهواز برگزار شد.

تئاتر «چرا مرگ برتو » که از چندین قسمت تشکیل شده است روایت گر دلیل مبارزه ما با ستمگری و ظلم در جهان است و از وقایع اول انقلاب و خشونت های رژیم پهلوی میگوید. نگاهی به از خود گذشتگی های شهیدان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می اندازد و تأثیر دخالت های آمریکا در منطقه خاورمیانه و شکل گیری گروه تروریستی داعش را بیان میکند و حماسه آفرینی دلیرانه مدافعان حرم و نقش این رشادت ها در امنیت کشور می گوید.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید علی جزیرای مسئول مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور با انتشار پیامی از دانش آموزان و کادر برگزار کننده این برنامه تشکر و قدردانی کرد.

ایشان با بیان این نکته که نمایش میدانی و دانش آموزی “چرا مرگ بر تو”نمونه ای فاخر، مسجدی و قابل ارائه به مساجد که میتواند تحرک در فضای خموده تربیتی ایجاد نماید و رقیبی جدی برای جذابیت های برون مسجد باشد. گفت: این نمایش به همت مرکز استعدادهای ناب به ویژه کادر پرورشی و تربیتی دبیرستان ناب صالحین خلق گردید از ویژگی های تربیتی مثبتی برخوردار بود از جمله سادگی در اجرا و دوری از پیچیدگی های مرسوم صحنه های تئاتر، روحیه جهادی، دشمن شناسی و مراجعه دادن دانش آموزان به منابع تاریخی انقلاب در ضمن کار و تربیت در صحنه از محاسن برجسته این فعالیت بوده است.

 

متن کامل پیام حجت الاسلام و المسلمین سید علی جزیرای

بسم الله الرحمن الرحیم
هنر تربیتی،هنر مسجدی
سابقه استفاده از قالب تئاتر در فعالیت های تربیتی و ابلاغ پیام های انقلابی و دینی به دهه شصت در مسجد حجازی باز میگردد تجربه ای موفق و موثر که توسط دهه هشتادی های مجموعه طلیعه داران ظهور تکرار شد.

بهره گیری از روش های موثر و جذاب و غیر مستقیم در دنیایی که مخاطبین به شدت متاثر از رسانه های متنوع‌اند، از ضرورت های حوزه تربیت مسجدی است.

نمایش میدانی و دانش آموزی “چرا مرگ بر تو”که به همت مرکز استعدادهای ناب به ویژه کادر پرورشی و تربیتی دبیرستان ناب صالحین خلق گردید از ویژگی های تربیتی مثبتی برخوردار بود. از جمله سادگی در اجرا و دوری از پیچیدگی های مرسوم صحنه های تئاتر ،روحیه جهادی ، دشمن شناسی و مراجعه دادن دانش آموزان به منابع تاریخی انقلاب در ضمن کار و تربیت در صحنه از محاسن برجسته این فعالیت بوده است.

نمونه ای فاخر، مسجدی و قابل ارائه به مساجد که میتواند تحرک در فضای خموده تربیتی ایجاد نماید و رقیبی جدی برای جذابیت های برون مسجد باشد. این فعالیت به همت کادر تربیتی دبیرستان ناب صالحین وابسته به مرکز استعداد های ناب و با حمایت عزیزان دلسوز در نهادهای فرهنگی و آموزشی خلق گردید که ضمن قدردانی از توجه و تلاش همه عزیزان از زحمات دبیر پرورشی جناب آقای طرفیانی و مدیر دبیرستان و مبلغین تربیتی به ویژه تشکر میکنم.


و سپاس ویژه از ۷۰ دانش آموز خوب نمایش “چرا مرگ بر تو”

موفقیت شما را در میدان علم و اخلاق از خداوند خواستارم.

خدا قوت، خسته نباشید.

سیدعلی جزایری

مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور

24/آذرماه/۹۷

 

تصاویر اختصاصی از نمایش میدانی “چرا مرگ بر تو”

 

 

گزارش تصویری خبرگزاری فارس خوزستان

1 پاسخ
  1. سید
    سید گفته:

    از لحاظ هنری بسیار ضعیف بود بهتره مقداری مطالعات هنری داشته باشید

دیدگاه ها غیر فعال است.