یادواره سرداران و ۱۱۰ شهید مسجد حجازی

امسال هم شهدای مسجد حجازی در شهر و در محله فاطمیه اهواز شور و غوغایی دوباره بپا کردند …
امسال یادواره بیاد شهدای مظلوم جاویدالاثر گرفته شد …

ساعت هفت و نیم غروب روز پنجشنبه یکم اسفندماه ۱۳۹۲ بود که یادواره سرداران و شهدای مسجد حجازی اهواز با قرائت پیام حضرت امام خمینی (ره) به ملت فرزانه ایران و تلاوت قرآن توسط پیشکسوت سالهای جنگ و جهاد ، برادر صباغیان آغاز شد . و  بعد از آن گروه مارش سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان سرود ملی را اجرا کرند .
در ادامه برنامه یادگار سالهای دفاع مقدس و جانباز ۷۰درصد ، برادر ذاکر زاده از راه رسیدند و ایشان را به بالای سن هدایت کردند ؛ که با سخنان و خاطراتشان شوری دوباره به مجلس بخشیدند . سخنان این بزرگوار که قطع ید هم بود ، باعث شده بود فضا رنگ و بوی خاصی گیرد … فضا ابالفضلی شده بود ….
در ادامه برنامه حاج صادق آهنگران مثل همیشه با نوای گرم خود اشعاری را در رثای شهدا خواندند و با ذکر مصیبتی مجلس رو به فیض رساندند .
مکان یادواره مملو از جمعیت بود …. جمعیتی با چشمان اشکبار …
و پس از آن سخنران ویژه برنامه ، حجت الاسلام والمسلمن جوشقانیان (مسئول موسسه تفحص سیره شهدا ) که از تهران تشریف آورده بودند به بالای جایگاه تشریف بردند و با ایراد سخنان و ذکر عظمت یاد شهدا مجلس را بهرمند ساختند …
در ادامه برنامه بعد از دعوت بزرگان و پیشکسوتان و رونمایی از کتاب “” حدیث درد “” (کتاب سردار شهید موسی اسکندری به انضمام دستنوشته ها و آثار شهید مهدی اسکندری ، از خانواده شهدای مفقود الاثر با اهداء لوح یادبود شهدای مفقودالاثر و یک جلد از کتاب حدیث درد و یک جلد کتاب مفاتیح الجنان تقدیر و تشکر شد .
و حسن ختام برنامه اجرای زیبای تئاتر گروه نامیرا بود .

در ادامه گوشه ای از برنامه به تصویر کشیده شده است.