پویش “از اینجا بخر” خدمت شایسته‌ای دیگر از بسیج طلاب حوزه امام خامنه ای مدظله العالی

به گزارش مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ بسیج طلاب حوزه علمیه امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، که چندی پیش در پی بارش سه روزه باران اهواز که منجر به آب گرفتی معابر اصلی شهر شده بود؛با یاری رساندن به شهرداری اهواز در برطرف کردن مشکل آب گرفتی خبر ساز شده بودند. باری دیگر با خدمت شایسته‌ای با عنوان پویش از اینجا بخر نشان دادند که حرکت قبلی آنها صرفاً تشریفاتی نبوده و با جان دل پای حرف خود هستند.

 

پویش از اینجا بخر، از حرف تا عمل 

حجت السلام دانیال معتمدی یکی از طلاب جوان حوزه علمیه امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و مسئول بخش اجتماعی بسیج طلاب در خصوص این طرح گفت: پویش از ایجا بخر یک حرکت مردمی و خود جوش از سوی طلاب این حوزه می باشد. هسته ی اصلی این فکر از آنجا شکل گرفت که ما برای رفع نیاز های روزمره طلاب مانند تعمیرماشین، خرید لباس، خرید ارزاق، رفتن به رستوران و …. به جای مراجعه به جاهای دیگر، افرادی را معرفی کنیم که هم از لحاظ فکر و هم از نظر فرهنگی با ما هم سو باشند. تا با این کار یک تیر و دونشان زده باشیم . هم طلاب مجموعه نیاز خودشان را برطرف کنند و هم افراد متدین و حزب‌الله‌ی را تقویت کرده باشیم.

ایشان افزودند؛ طلاب حوزه علمیه بر این باور استوار هستند که من میتوانم از یک تولید کننده داخلی متدین خرید کنم حتی اگر جنسی که خریداری کردم دارای کیفیت پایین تری باشد . تا اینکه از کسی خرید کنم که مطمئن هستم سود اصلی به افرادی که کلیومتر ها از این کشور دور هستند می رسد و باعث لطمه زدن به تولید کننده داخلی خواهدشد.

مسئول بخش اجتماعی بسیج طلاب گفت: ما با یک جست‌و‌جوی ابتدایی به افراد و فروشنده های فراوانی دست پیدا کردیم که به نحوی با طلاب حوزه در ارتباط و یا یکی از بستگان آنها بودند. و این امر باعث شد که طلاب به این طرح توجه ویژه ی کنند.

ایشان در خصوص معرفی فروشنده در قالب این طرح گفت: یکی از نکاتی که ما در آن خیلی دقت میکنیم این است که فروشنده‌های که در این طرح معرفی میشوند افرادی متدین و حزب الهی باشند. به همین خاطر قبل از معرفی در چند جلسه به بررسی و راستی آزمایی آنها می پردازیم تا افرادی را معرفی کنیم که هم در ابتدا اجناس ایرانی را به فروش برسانند و هم افراد متدین و با خدایی باشند.

حجت الاسلام معتمدی گفت : یکی از اهدافی که ما در این طرح دیدیم این است که ارتباط درستی بین فروشنده منصف و متدین و مشتری به وجود بیاوریم. تا به واسطه ایجاد این اعتماد و هم بستگی فروشنده‌های طرح در حمایت از افراد کم بضاعت و ناتوان محله و جامعه همت بیشتری انجام دهند.

مسئول بخش اجتماعی حوزه علمیه امام خامنه ای در خصوص برنامه های آینده بسیج طلاب گفت: یکی از برنامه های که انشاالله به زودی اقدام به برگزاری آن می کنیم این است که با همکاری خیرین محله توانسیم هدایایی به ارزش یک میلیون تومان برای کودکان بیمارستان شفا تهیه کنیم که به زودی با هماهنگی های صورت گرفته با مدیریت بیمارستان به دستشان می‌رسانیم. و دیگر اینکه مرحله دوم طرح ویزیت رایگان را به زودی برای عموم مردم برگزار خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که فروشنده های معرفی شده در پویش از اینجا بخر در کانال رسمی حوزه علمیه امام خامنه ای(مدظله العالی) در پیام رسان ایرانی گپ به آدرس  hoze_imamkhamenei@ منتشر می شود. شما عزیزان می توانید با عضویت در این کانال به لیست معرفی شده دسترسی پیدا کنید.