جلسه هم اندیشی بنزین

نشست هم اندیشی طلاب و دانشجویان با موضوع سهمیه بندی بنزین و اغتشاشات پس از آن

اکنون و پس از فروکش کردن اغتشاشات اخیر ، زمان آسیب شناسی این ماجرا و بررسی دلایل و علل آن فرا رسیده است.

به گزارش موسسه فرهنگی طلیعه داران ظهور ، در همین راستا در مورخه 30 آبان ماه برنامه ای با موضوع سهمیه بندی بنزین و اغتشاشات پس از آن  در مسجد آیت الله اشرفی اصفهانی برگزار شد. این جلسه به جهت روشنگری ، آسیب شناسی و بررسی علل و عوامل این جریان برگزار شد.

ماجرای اغتشاشات اخیر از آنجا شروع شد که دولت بطور ناگهانی طرح سهمیه بندی بنزین را (که سال ها به تصویب رسیده بود ولی به دلایلی دولت از اجرای آن سرباز می زد) مجددا به اجرا در آورد. پس از این ماجرا صدای اعتراض مردم از گوشه و کنار کشور شنیده شد که متاسفانه در اکثر موارد ، این اعتراضات با سوء استفاده ی دشمنان خارجی به اغتشاشات خیابانی تبدیل شد.

در این جلسه ، مسئول موسسه طلیعه داران ظهور ، حجت الاسلام و المسلمین سید علی جزایری به ایراد سخنرانی پرداختند که در ادامه خلاصه ای از بیانات ایشان را ملاحظه می کنید.

وی در ابتدای سخنان خود به بررسی اوضاع منطقه و نفوذ روزافزون ایران در شامات و نقش پر رنگ ایران در این منطقه پرداختند.

ایشان در ادامه افزودند : “امروز جمهوری اسلامی بطور غیر مستقیم با سعودی ها مبارزه می کند و همانطور که ایران محبینی مثل حزب الله و حوثی ها دارد به همان اندازه دشمنانی دارد که از طرق مختلف در صدد ضربه زدن به کشور می باشند.”

در بخش بعدی ایشان به تشریح نقش رهبری در اتفاقات اخیر پرداخته و اینگونه اضافه کردند: “در نظام جمهوری اسلامی یک بخش هایی از مدیریت داخلی کشور دست دولت است و این قوه ، تصمیم گیرنده بسیاری از موضوعات کشوری است.”

جلسه هم اندیشی گرانی بنزین

 

در انتهای جلسه ، حاضرین در جلسه پرسش هایی در مورد “دیدگاه دولت ها به نحوه سهمیه بندی بنزین، آسیب های شیوه اعلام سهمیه بندی بنزین ، سخنان و مواضع رهبری ، اغتشاشات ناشی از سهمیه بندی بنزین، شیوه اعتراض درست به تصمیمات نادرست دولت و…” بیان کردند. همچنین حجت الاسلام و المسلمین به سوالات حضار پاسخ دادند.

 

نشست هم اندیشی