برگزاری 15 شب مراسم نجوای بندگی در ماه مبارک رمضان -اهواز

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی طلیعه‌داران ظهور حجت‌الاسلام‌والمسلمین پشم فروش مسئول هیئت انصار المهدی عجل الله تعالی فرجه با اشاره به اینکه امسال شاهد برگزاری ششمین سال از مراسم نجوای بندگی هستیم بیان کردند ؛

هم‌زمان با آغاز بهار بندگی و ماه مبارک رمضان، هیئت انصار المهدی عجل الله تعالی فرجه  اهواز طبق سنت چند سال گذشته مهیای برگزاری مراسم نجوای بندگی با محتوای 15شب محفل قرآنی، سخنرانی، قرائت دعاهای وارده و مناجات خوانی شده است.

 

ایشان در پاسخ به این سؤال که هدف از برگزاری چنین برنامه چیست، گفت؛  با توجه به اینکه ماه رمضان ماه دعا و راز و نیاز است و یک فرصت معنوی بسیار خوبی بود که هم امت حزب‌الله در کنار هم جمع شوند این خلأ در اهواز وجود داشت. لذا ما برآن شدیم که یک برنامه‌ای مناسب و باکیفیت گذاشته شود که هم مجلس وعظ و نصیحت باشد و هم قرائت ادعیه و مناجات برای مؤمنین و مؤمنات باشد .

 

حجت الاسلام پشم فروش بابیان اینکه امسال به دلیل مصادف بودن آخرین روز ماه شعبان با شب جمعه مراسم از 28 شعبان برگزار می‌گردد افزود؛ از برنامه‌های امسال می‌توان به برگزاری مراسم سینه‌زنی با توجه به فرارسیدن شهادت حضرت خدیجه (س) و رحلت امام (ره) و شب‌های جمعه و هم‌چنین شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) مراسم شعرخوانی  آئینی اشاره کرد و در بعضی از شب‌های تلاوت قرآن مجلسی به‌صورت ویژه برگزار می‌گردد.

 

وی بابیان این نکته که بحمدالله برنامه نجوای بندگی در بین مردم از مقبولیت خوبی برخوردار شده است گفت ؛ امسال سعی شده است که به حواشی برنامه توجه ویژه‌ای شود تا بر کیفیت برنامه و راحتی مردم افزوده شود  ازجمله این اقدامات می‌توان به طراحی آرایه و دکور متفاوت و چشم نواز تا راه‌اندازی حسینیه کودک اشاره کرد.

 

امسال برای اولین بار با تخصیص یک مکان 130 متری با تزئینات جذاب و شاد برای کودکان سعی شده، هم کودکان درک بهتری از این برنامه داشته باشند و هم والدین استفاده‌ی مناسب‌تری از برنامه داشته باشند.

 

مسئول هیئت انصار المهدی عج با معرفی راه‌اندازی حسینیه کودک هم‌زمان با برگزاری برنامه افزود؛ امسال برای اولین بار با تخصیص یک مکان 130 متری با تزئینات جذاب و شاد برای کودکان سعی شده که والدینی که با فرزندانشان در برنامه حضور پیدا می‌کنند هم کودکان درک بهتری از این برنامه داشته باشند و هم پدر و مادرها استفاده‌ی مناسب‌تری از برنامه داشته باشند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه سیستم اطلاع‌رسانی ما هم به‌صورت تبلیغات بنری در سطح شهر و هم ارسال پیامک به‌صورت انبوه می‌باشد گفت؛ امکان  دارد که برخی از این برنامه مطلع نشود، از تمامی کسانی که در برنامه حضور پیدا می‌کنند تقاضا داریم که به خانواده و دوستان خود اطلاع دهند تا دیگران هم از فیض برنامه استفاده لازم را داشته باشند .