برگزاری طرح تربیتی فرهنگی مشکات در دبیرستان استعداد های ناب صالحین

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ حجت الاسلام حیدر آزاد مجری طرح تربیتی فرهنگی مشکات در دبیرستان استعداد های ناب صالحین با اعلام آغاز این طرح گفتند: فرزندان  برای رشد خود علاوه بر یک خانواده مذهبی و ولایی باید محیط آموزشی خوبی و دوستان خوبی را هم داشته باشند تا بتواند رشد خوب علمی،عقلی و دینی داشته باشند.

فرزند شما حاصل زندگی در سه محیط؛خانواده، آموزشی و رفاقت. طرح تربیتی فرهنگی مشکات در واقع مبانی مورد نیاز دانش آموزان در محیط خانواده،آموزش و رفاقت است. که می توانند با پایبندی و کار کردن بر روی این مبانی،در فضای خانواده،آموزشی و رفاقت آنچنان رفتار کنند که مورد رضایت خداوند می باشد. و این یعنی متناسب با دین رفتار کنند و به مرور زمان تبدیل به یک نوجوان نخبه انقلابی شوند.

 

دانش آموزان بیش از ۶ ساعت در روز در یک محیط آموزشی در حال زندگی با معلمان، همکلاسی ها و کتاب های درسی اشان هستند که البته این ۶ ساعت، اوج نشاط روحی و جسمی دانش آموزان می باشد. از طرفی محیط آموزشی و رفاقتی دارای هیچگونه نظارتی از سمت والدین نمی باشد و از طرف دیگر خانواده در خانه هم، نه توانایی نظارت دائم را دارد و نه اصلا از نظر تربیتی چنین نظارتی صحیح می باشد. پس سوال اساسی ای که فکر ما را درگیر می کند این است که چگونه باید فرزندمان را در مدرسه، خانه، دین و دوستانش کنترل و مورد نظارت قرار دهیم؟

 

ایشان در پاسخ به این سوال گفتند: بهترین برنامه، برای رشد فرزندانمان خود کنترلی یا همان مدیریت انسان بر خودش می باشد. یعنی ما در سنین نوجوانی و کودکی باید یک برنامه ی جامع آموزشی و علمی برای فرزندانمان تهیه کنیم تا فرزندانمان با گذراندن این برنامه بتواند، خودش بر خودش نظارت کند.

 

حجت الاسلام حیدر آزاد در ادامه با اشاره به این نکته کلیدی در ضرورت همکاری خانواده ها با مدرسه برای اجرای این طرح گفتند: این برنامه اجراء نمی شود مگر به تضمین خانواده و کمک مدرسه لذا خواهشمند است والدین عزیز و گرامی در این ۳ سال ارتباط خود را با مشاوران تربیتی مدرسه حفظ کرده تا بتوانیم در کنار یکدیگر یک نوجوان کامل بسازیم.

 

وی در پایان در مورد نحوه اجرای طرح گفتند: کلاس ها طرح تربیتی فرهنگی مشکات به صورت دوره ی زمستانه و تابستانه در طی سال اجراء می شوند که ترتیب اجرای برنامه برای هر پایه تحصیلی به صورت زیر می باشد.

پایه هفتم

تابستان : دوره ی اختبار شهریور ماه که کتاب آیین دوستی،آموزش قرآن سطح ۱ و روش مطالعه و تمرکز در آن برگزار می شود در این ۱ ماه مطالعه ی ۲ کتاب شهید تقوی و آقا موسی الزامیست.

زمستان: تدریس کتاب رمز پیروزی مردان بزرگ دو روز در هفته به صورت زنگ فوق العاده

پایه هشتم

تابستان:دوره ی ا ماهه ی تابستانه:تدریس آموزش قرآن سطح ۲،احکام،کتاب جاذبه و دافعه.

مطالعه کتاب عمرتون چند و ابراهیم هادی الزامی است.

زمستان :تدریس کتاب حکمت ها و اندرزها به مدت ۲ جلسه فوق العاده در هفته.

پایه نهم

تابستان:دوره ۱ ماهه ی تابستان:تدریس مفاتیح الحیاه،کتاب آزادی معنوی و پاسخ به شبهات نوجوانان.

زمستان :تدریس کتاب آزادی انسان(جلد اول سلسله کتب بینش مطهر) به صورت ۲ جلسه فوق العاده در هفته.

مطالعه کتاب های او یک ملت بود و عارفه الزامی است.