مصاحبه با مدیر دبیرستان پسرانه متوسطه اول استعداد ها ناب صالحین

روابط عمومی مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ در گفت و گو با حجت الاسلام  سیبویه مدیریت دبیرستان استعداد های ناب صالحین سعی کرده است تا یک نگاه کلی بر روند شکل گیری این مدرسه و برنامه های علمی و آموزشی دانش آموزان و برنامه های تربیت اسلامی مدرسه در سال تحصیلی 96-97 بپردازد.

 

حجت الاسلام و المسلمین سیبویه در پاسخ به این سوال که دبیرستان وابسته به چه مدارسی اطلاق می شود؛ گفت: در آموزش و پرورش علاوه بر روال معمول دولتی و غیر دولتی بعضی از مدارس، خاص هستند. مانند مدارس شاهد نمونه دولتی و یا مدارسی که در قسمتی با مشارکت‌های مردمی مدیریت می‌شوند. در این‌گونه مدارس یک سازمان یا ارگان با همکاری آموزش و پرورش مدرسه را مدیریت می‌کند. دبیرستان متوسطه استعدادهای ناب صالحین، یکی از این مدارس وابسته است که توسط حوزه علمیه امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با همکاری آموزش و پرورش ناحیه سه اهواز مدیریت می‌شود.

ایشان در پاسخ به این سوال که دبیرستان از چه سالی فعالیت رسمی خود را آغاز نمود گفت؛  دبیرستان متوسطه استعدادهای ناب صالحین در سال 1393 راه اندازی شد و امسال سومین سال تاسیس خود را پشت سر گذرانده است. در سالهای گذشته (قبل از تاسیس دبیرستان استعداد های ناب صالحین) به گواه کسانی که در این مدرسه تحصیل کرده اند؛ این مدرسه هم از لحاظ آموزشی و هم از لحاظ ساختمانی داری نواقص و کمبودهایی بسیار زیادی بود.

در این سه سالی که حوزه ی علمیه امام خامنه ای (مدظله العالی) مدیریت مدرسه را به دست گرفته است . هم از لحاظ ساختمانی و هم از نظر آموزشی تغییرات زیادی رخ داده است. به نحوی که در این مدت کوتاه سه ساله به یکی از بهترین مدارس ناحیه سه اهواز  تبدیل شده است.

 

میانگین نمرات دبیرستان استعداد های ناب صالحین

 

 

مدیر دبیرستان در پاسخ به این سوال که برنامه ها و اهداف شما برای رسیدن به این سطح در این مدت کوتاه چه بوده است گفت؛ یکی از اهدافی که از همان ابتدای تأسیس دبیرستان برای کادر مدرسه اهمیت زیادی داشت، تربیت دانش آموز مؤمن انقلابی بود. از همین رو ، دبیرانی که در این مدرسه مشغول به فعالیت بوده اند علاوه بر رعایت مسائل اخلاقی، توجه ویژه ای هم به مسئله تربیت دینی داشته اند.

از جمله برنامه های مدرسه در این زمینه می توان به طرح مدیر پایه آموزشی و طرح مدیر پایه تربیتی اشاره کرد که در طرح مدیر پایه تربیتی یک طلبه علوم دینی وظیفه نظارت دینی و اخلاقی بر دانش آموزان را دارد و در طرح مدیر پایه آموزشی که با هدف ارتقاء سطح علمی دانش آموزان اجرا می شود؛ یکی از دبیران وظیفه نظارت بر روند آموزشی دانش آموزان را برای هر پایه تحصیلی به عهده دارد.

وی در ادامه به بیان برخی از افتخارات کسب شده توسط دانش آموزان مدرسه در مسابقات علمی و ورزشی پرداختند که به اختصار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کسب مقام های اول تا سوم در مسابقات مختلف قرآن، اذان گویی و علوم حدیث توسط دانش آموزان پایه های مختلف

کسب پنج عنوان قهرمانی در رشته های  ورزشی مختلف کاراته، کشتی، بوکس

کسب مقام اول تا سوم در جشنواره علمی نوجوان خوارزمی استان خوزستان در رشته های ادبیات، علوم و آزمایشگاه

کسب مقام برتر در مسابقات منطقه ای حل مسئله درس ریاضی

و…

حجت الاسلام سیبویه در پایان در پاسخ به این سوال که برنامه های آموزشی و تربیتی مدرسه در سال آینده  به چه صورت است، گفت ؛  علاوه بر برنامه هایی مانند مسابقه امتیازی، کلاس های فوق برنامه علمی و آموزشی که در سال های گذشته برگزار شده است میتوان به برنامه ای زیر اشاره کرد:

 

راه اندازی سیستم مدیریت هوشمند (نظارت آنلاین والدین بر روند تحصیلی دانش آموزان)

برگزاری یادواره شهدا ، ویژه دبیرستان استعداد های ناب صالحین

برگزاری یک اردوی برون استانی به مقصد مشهد مقدس و یا تهران

برگزاری همایش ها  و مسابقات قرآنی

برگزاری کلاس های خلاقیت علمی

برگزاری مسابقات پاراگلایدر

برگزاری آزمون های علمی استانی و کشوری

برگزاری همایش خانواده موفق