معرفی کتاب:زندگی به سبک جهادی

کتاب «زندگی به سبک جهادی» به تالیف محمد تاجیک رستمی، شرح مزجی است بر فرمایشات رهبر انقلاب در رابطه با جهاد و زندگی جهادی است که در شش فصل به باز شناسی تعریف جهاد در حوزه هایی نظیر خانواده، دانشگاه، حوزه های علمیه و… با استفاده از مجموع فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سالهای پس از انقلاب تا سال ۹۳ پرداخته است.

هر کاری جهاد و هر حرکتی جهادی نیست

با توجه به تاکید ویژه دین مبین اسلام در خصوص وجود فرهنگ و روحیه جهاد در جامعه وعنایت ویژه ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی نسبت به مقوله مهم و اساسی جهاد و مبارزه ، ضرورت شناخت دقیق و درست از این مقوله برای هر فرد و جامعه لازم و ضروری است زیرا هر کاری جهاد و هر حرکتی جهادی نمی باشد و برای شناخت جهاد وفرهنگ چه جایی بهتر از محضر حکیمانه رهبر معظم انقلاب که منویات وبیانات معظم له حقیقتا ناظر به مبانی دین و مصلحت جامعه مسلمین می باشد چنانچه در مقدمه این کتاب آمده است:
منظور از جهاد در اسلام « فقط جنگیدن و به میدان جنگ رفتن نیست»، بلکه منظور از جهاد «این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانع ها و مانع تراشها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند.» پس «معیار جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسى ما در کلمه‏ ى « مبارزه » وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است؛ فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده‏ ى مبارز؛ نویسنده‏ ى غیر مبارز. عالم مبارز؛ عالم غیر مبارز. دانشجوى مبارز و طلبه‏ ى مبارز؛ دانشجوى غیر مبارز و طلبه‏ ى غیر مبارز. جامعه ‏ى مبارز و جامعه‏ ى غیر مبارز. پس، جهاد یعنى‏ مبارزه » و «قتال یک گوشه‏ اى از جهاد است.».

جهاد یه ضرورت

وجود جهاد و فرهنگ جهادی یکی از ضروریات لا ینفک فرد و جامعه اسلامی است زیرا مقوله جهاد و فرهنگ جهادی تکمیل کننده اسلام ناب محمدی صلوات الله علیه وآله و بفرموده امیرالمومنین علیه السلام آن مجاهد حقیقی، یکی از پایه های مهم و اساسی ایمان و طبق فرمایش قرآن کریم، جهاد ملاک تمیز مومنان حقیقی از غیر می باشد، زیرا «مومن حقیقی آن کسی است که ایمان را با جهاد و هجرت و نصرت همراه می کند.»

 

o_1a77lrj3a1apafsdna04fo1sahc

زندگی به سبک جهادی

محمد تاجیک رستمی(مولف)
ناشر : موسسه شهید کاظمی
سال چاپ : ۱۳۹۳
تعداد صفحات : ۰
شابک : ۹۷۸۶۰۰۷۷۰۲۱۰۹