برگزاری کارگاه مهدویت ویژه آموزگاران دبستان بهشت قرآن

به گزارش مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور؛ دبستان دخترانه بهشت قرآن  ۱۷ آذر ماه اولین جلسه کارگاه مهدویت ویژه آموزگاران و کادر دبستان بهشت قرآن با حضور حجت الاسلام والمسلمین زرشناس برگزار شد.

این جلسات با هدف تقویت و تکمیل آگاهی های معلمان جهت بهینه سازی کلاس های درسی و مهدی شناسی دانش آموزان در راستای شناخت امام زمان(عج) و راهکارهای عملی جلب رضایت آن حضرت و تعجیل در ظهور ایشان برنامه ریزی شده است.

مهدویت

باور به ظهور شخصي كه جهان را پر از عدل و داد كرده و ريشه هاي ظلم و ستم را مي چيند اختصاص به اسلام نداشته بلكه، شامل اديان مختلف الهي و آسماني مي شود و در اسلام، مسيحيت، يهوديت و زرتشت و… به ظهور اين شخص نويد داده شده است. بنابراين مي توان گفت تمامي اديان به آمدن موعودي مصلح باور دارند كه اين موعود در انديشة زردتشت سوشياتت، در انديشه مسيحيت حضرت مسيح و غيره… و در اسلام حضرت مهدی(عج) است كه قرآن و سنت به آمدن آن بشارت داده اند. امّا در مورد اينكه مهدويت يعني چه؟ بايد اذعان داشت لغت مهدويت برگرفته از امام مهدي(ع) است. «خلاصه و حقيقت مهدويت، منتهي شدن سير جوامع جهان به سوي جامعه واحد و سعادت عمومي، امنيت و رفاه، تعاون و همكاري، همبستگي همگاني حكومت حق و عدل جهاني، غلبه حق بر باطل، غلبة جنودالله بر جنود شيطان نجات مستضعفان و نابودي مستكبران، و خلافت مؤمنان و شايستگان به رهبري يك رجل و ابرمرد الهي است كه موعود انبياء و اديان و دوازدهمين اوصياء و خلفاي پيغمبر آخرالزمان است.»