آماده سازی معراج شهدا برای دعای عرفه

معراج شهدای اهواز امسال همچون سالهای قبل میزبان زائران و عاشقانیست که آمده اند دعای عرفه اباعبدالله الحسین را در جوار شهدای گمنام زمزمه کنند .

همزمان با نهم ذی الحجه و همنوا با عرفه امام حسین(ع) ، مراسم دعای پرفیض عرفه روز چهارشنبه 1 مهرماه 94 ساعت 13 در معراج شهدای اهواز همراه با پخش زنده مراسم از صدا و سیمای مرکز خوزستان برگزار می گردد .

به گفته حجت الاسلام ممبینی مسئول برگزاری مراسم : از مشکلات سالهای گذشته باز بودن فضا و نور شدید آفتاب بود که با توجه به برگزاری مراسم در فصل گرما این مسئله قدری موجب اذیت زائران بود که امسال با اختصاص تمام فضای داخل حسینیه ی معراج به خواهران و مسقف سازی تمام فضای جلوی حسینیه و بیرون ، این مشکل مرتفع شده .

همچنین ایشان جای پارک وسایل نقلیه را از مشکلات هر ساله بیان کردند ، و بیان داشتند امسال با تهیه پارکینگ کناری معراج شهدا که ظرفیت گنجایش چند هزار خودرو را دارد انشاءالله این مشکل نیز مرتفع خواهد شد .

ممبینی در ادامه به برگزاری غرفه بزرگ محصولات فرهنگی و تربیتی اشاره و بیان داشت : در این غرفه محصولات فرهنگی و تربیتی تولیدی مجموعه فرهنگی طلیعه داران ظهور شامل کتب منتشر شده و جزوات همراه و همچنین مجموعه لوح های فشره مراسمات و سلسله همایشها و کارگاههای برگزار شده ، عرضه خواهد شد .

در پایان لازم به ذکر است ، در این مراسم که اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران حضور دارند ، از سخنرانی امام جمعه موقت اهواز حجت الاسلام والمسلمین حاجتی و قرائت دعای روح بخش عرفه توسط حجت الاسلام والمسلمین سعید شحیطاط بهره خواهیم برد .

etelaiye-doaye-arafe-94-1